Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Přání k Vánocům

Vánoční zvyky se mění: Poslaných vánočních SMS poprvé ubylo!

Zdroj: TV Nova

Vánoční zvyky Čechů se mění. Letos si na Štědrý den volalo méně lidí než loni, přesto se dvacátého čtvrtého prosince uskutečnilo téměř 43 milionů hovorů. Méně se poslalo i vánočních sms zpráv. Naopak rekord padl v počtu odeslaných multimediálních zpráv a mnohem více vánočních přání se poslalo i po internetu, nebo sociálních sítích.

SMS zpráv ve vánočním duchu si Češi posílají stalé méně. Brzy budou vánoční smsky stejně vzácné jako sněhové vločky na Štědrý den. Letos se jich poslalo o milion méně než v loni tedy 74 milionů. Naopak velký nárůst letos zaznamenaly multimediální zprávy. Češi letos na Štědrý den poslali téměř 1 a čtvrt milionu MMS.

 

Trend vánočních pozdravů se stáčí směrem k mobilnímu internetu. " Lidé místo takových těch tradičních přání přes smsky a volání často přejí taky prostřednictvím sociálních sítí," řekla tisková mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

 

To potvrzuje i mluvčí T-Mobile Martina Kermrová. "Poprvé v doložené historii štědrodenní provoz v síti T-Mobile ve srovnání s předchozím rokem poklesl. Provoz se zřetelně přesunul od „klasických“ hovorů a textových zpráv do oblasti dat."

 

 

Souhlasí i mluvčí třetího tuzemského operátora, Markéta Kuklová z Vodafone. " Co se týče datového provozu letos lidé o Štědrém dni přenesli o 119 procent dat více než v loni."
 

vbo, František Bůžek TN.cz