Snídaně s Novou

Vaříme s Romanem: Jak doma udělat tradiční mexickou specialitu?

Kuřecí quesadilla
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 16:06
1.4. 2021 15:25

Snídaně s Novou pravidelně každý pátek vítá MasterChefa Romana Stašu. Tento týden je ale v pátek svátek, tak Roman byl hostem ve Snídani už ve čtvrtek ráno. Tentokrát divákům ukázal, jak na mexický pokrm quesadillu.

Ve čtvrtek Roman Staša předvedl divákům opět něco ze svých kulinářských dovedností a představil svůj recept na kuřecí quesadillu. Tentokrát ve Snídani s Novou poprvé griloval! A podle moderátorů rozhodně ne naposled, od května prý budou s Romanem grilovat i venku!

 

Na gril do kuřecí quesadilly Roman doporučil kuřecí prsa. Stehna by se podle něj dělala příliš dlouho a zbytečně. Domácí quesadila je lepší grilovaná, ale podle Romana se to dá dělat i na pánvi. Celý postup, jak na quesadillu, najdete ve videu zde.

 

 

Quesadilla je vlastně kukuřičká placka, ve které je kuřecí maso se sýrem a nějakou salsou. Roman ale kukuřičné placky doporučuje koupit raději v obchodě. "Viděl jsem spoustu receptů na domácí kukuřičné placky, zkoušel jsem jich spoustu doma… A vážení diváci, mně to nejde," přiznal Roman. Takže po jeho vzoru můžete placky koupit.

 

Ke správně quesadille patří i salsa. Roman ve Snídani ukázal, jak na dvě jeho oblíbené. První je z avokáda a druhá z rajčat. "Tenhle recept já miluju," prozradil kuchař. Jak na Romanovy oblíbené salsy zjistíte ve videu zde.

 

 

V receptu je důležité mít kvalitní ingredience. Podle MasterChefa je nejdůležitější k dobrému mexickému jídlu pořídit dobré chilli a jalapeños. Také maso byste měli mít správně propečené (video). 

 

Romana Stašu ve Snídani s Novou můžete sledovat každý pátek (až na tento) a vždy vám ukáže, jak na nějaký jeho vylepšený recept. Na všechny recepty, které ve Snídani doposud uvařil, se můžete podívat zde.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz