Snídaně s Novou

Vaříme s Romanem: MasterChef vyvrátil nejčastější fámy o grilování

Vaříme s Romanem - tuňák
Zdroj: Nova.cz
Roman ve Snídani s Novou připravoval tuňáka na grilu s paprikovou salsou
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
8.5. 2021 14:20

Stejně jako každý pátek vařil i tentokrát Roman Staša ve Snídani s Novou. Blížící se léto a teplejší počasí přímo vybízí ke grilování. Diváci TV Nova tak dostali od vítěze MasterChefa tip na zdravou verzi pokrmu, který si může na grilu připravit každý.

Vůbec poprvé vařil Roman Staša ve Snídani s Novou na terase. V pátek se tam připravoval steak z tuňáka na grilu s paprikovou salsou. Jaké ingredience budete potřebovat a jaký je postup? Podívejte se na rekapitulaci celého receptu ve videu zde.

 

Nakládání ryby na gril podle něj není vůbec žádný oříšek. "Miluju tuňáka. Ten je za mě na gril úplná pecka," vysvětluje Roman volbu. "Když maso dáváte na gril, nebojte se ho osolit a opepřit, protože pak už by se vám to nepodařilo dosolit," tvrdí MasterChef.

 

 

Podle Romana ohledně grilování kolují nejrůznější fámy. Jako například, že nesmíte solit maso, když ho nakládáte, protože bude vysušené. To podle něj rozhodně není pravda a každé maso je potřeba před grilováním pořádně posolit. Jak okořenit tuňáka? A jak ho udělat na medium rare? Podívejte se na video.

 

Pokud chcete nějakým způsobem ozvláštnit připravované pokrmy, nebojte se experimentovat s různými druhy omáček. Můžete se nechat inspirovat třeba tímto receptem od Romana. Jak ho napadlo zkombinovat pečené papriky, kopr, smetanu a česnek? A jaké druhy ryb mají Češi nejraději? To zjistíte ve videu zde.

 

Celý záznam Snídaně s Novou najdete na videoportálu VOYO a všechny jeho recepty z předešlých vaření můžete objevit na Nova Plus.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz