SNÍDANĚ S NOVOU

Vaříme s Romanem: Nepoužívejte grilovací koření, radí MasterChef

Vaříme s Romanem - recept 11.6.
Zdroj: Nova.cz
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
11.6. 2021 21:09
Téma:

Tradiční páteční vaření s vítězem MasterChefa 2020 je oblíbenou součástí Snídaně s Novou. Roman Staša tentokrát připravoval žampiony portobello s černým kořenem a kukuřičným salátem. Jestli vás recept láká, můžete se na celý postup podívat ve videích na Nova Plus.

Roman Staša ve Snídani s Novou tentokrát připravoval žampiony portobello s černým kořenem a kukuřičným salátem. Černý kořen je nezvyklá kořenová zelenina, kterou se často lidé bojí v kuchyni používat. Jak chutná? A jak s ní správně pracovat? To všechno se dozvíte ve videu zde.

 

"Hrozně rychle hnědne, musí se proto rychle ostrouhat a hned hodit na gril," radí Roman. Hnědnutí se dá také vyřešit tím, že se kořen zakápne limetovou šťávou. Podle MasterChefa je ale zkrátka lepší s touto zvláštní surovinou pracovat rychle. Podle moderátorky Veroniky Petruchové chutná skoro jako mrkev.

 

A jak postupovat při grilování? "Žampiony byste měli vydlabat lžící nebo nožem a naplnit černým kořenem, červenou cibulí a česnekem," popisuje recept Roman. "Důležité je dát žampiony kloboučkem nahoru," varuje. A lidé mají v oblibě používat grilovací koření. Roman je ale zásadně proti. "Prosím vás, nikdy nepoužívejte grilovací koření, nikdy. Nevíte, kolik je tam soli, pepře a co dalšího tam je přidané. Dejte radši svoji sůl, svůj pepř a bylinky," apeluje kuchař.

 


Jestliže v létě rádi grilujete, určitě se vám budou hodit tyto tipy od MasterChefa. Jak dělat žampiony, aby se úplně nerozpadly? Jak ugrilovat dozlatova kukuřici? A proč je dobré krájet řapíkatý celer na malé kousíčky? Podívejte se na video zde.


Celou Snídani s Novou můžete najít na videoportálu VOYO. A pokud se chcete inspirovat i ostatními Romanovými jídly ze Snídaně, najdete je na Nova Plus.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mb TN.cz