výstraha

Většinu Česka pokryje ledovka, varuje ČHMÚ! Hrozí i sněhové přeháňky

Téma:

Nejpozději od čtvrtka se musí mít více na pozoru řidiči a chodci na většině území republiky. Mrznoucí srážky a ledovka i v nižších polohách mohou mnohé z nich zaskočit a proto zavinit zbytečné nehody a úrazy.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý dopoledne předběžné varování před náledím a mrznoucím deštěm. Tyto nepříznivé podmínky očekávají meteorologové od čtvrteční půlnoci až do půlnoci z neděle na pondělí.

 

"Ve čtvrtek budou srážky převážně sněhové, ale místy se bude jednat o srážky mrznoucí a tvořit se tak bude ledovka. V pátek se sněžení bude v nížinách měnit na déšť nebo déšť se sněhem a při následném poklesu teplot pod bod mrazu se bude místy tvořit náledí,“ popisuje situaci meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Podívejte se, jaká změna počasí nás čeká:

GALERIE: mapy předpověď počasí

1
/
8
Zdroj: Meteopress
Počasí 1.12.2020 - 8

 

 

 

Varování se týká hlavně Moravy, Slezska, střední a jihovýchodní části Čech s tím, že s výjimkou západních Čech bude v pátek a v sobotu na většině území navíc ještě foukat čerstvý až silný vítr. Jihovýchodní vítr bude mít podle Dagmar Honsové rychlost 18 až 36 km/h, v nárazech má dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách kolem 90 km/h.

 

Záběry nehod z úterního rána z Ústecka:

 

Související témata:
zv TN.cz