ŠPONY V CHLEBU

Varování: V toustovém chlebu našli inspektoři ostré kovové střepiny!

V toustovém chlebu byly nalezeny kovové špony
Zdroj: SZPI
Nebezpečný chléb na trhu
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
27.1. 2021 16:34
Téma:

Lidé by si měli dávat velký pozor při konzumaci toustového chleba z Polska. V půlkilovém balení celozrnného DAN CAKE Toast bread wholegrain zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nebezpečné kovové špony.

Na českém trhu se vyskytuje pšeničný toustový chléb s celozrnnou moukou, který je pro konzumenty velmi nebezpečný. SZPI upřesnila, že v chlebu s minimální trvanlivostí do 20.03.2021 našla ostré kovové střepiny.

 

V případě kousnutí hrozí pořezání ústní sliznice. Při polknutí může být ohrožen dokonce i život konzumentů. "Potravinářská inspekce důrazně varuje spotřebitele, kteří mají předmětnou šarži potraviny doma, před její konzumací," řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

 

Nebezpečný toastový chléb:

 

Nebezpečný chléb našli inspektoři na Hodonínsku, konkrétně v prodejně Potraviny – Thi Mai Huong Nguyen, Hovorany. A ihned nařídili, aby byl tento importovaný výrobek stažen z trhu. Jeho výrobcem je Dan Cake Polonia Sp. z o.o., ul. Transportowców 15, 32-500 Chrzanów, Polsko.

 

 

Kontrolovaného prodejce čeká postih ve správním řízení, protože uvedl na trh potravinu, která není bezpečná. A protože jde o výrobek zahraničního původu, nahlásila inspekce případ do evropského systému rychlého varování.

 

Inspekce udělila za nevyhovující potraviny pokuty za 100 milionů korun. Podívejte se v reportáži TV Nova:

 

TN.cz