Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2018
vánoční zázrak

Vaše dítě zemřelo, řekli ženě. Po 70 letech svou dceru našla

Dítě v nemocnici - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Malá Connie Moultroupová vyrůstala u adoptivních rodičů. Svou matku se ji však po mnoha letech podařilo vypátrat. Shledaly se po necelých sedmdesáti letech, kdy je od sebe v porodnici oddělili.

Genevieve Purintonová porodila své dítě v roce 1949. Měla být svobodnou matkou. Když tenkrát chtěla své novorozeňátko po porodu vidět, v nemocnici jí řekli, že její dcera zemřela.

 

Děvčátko dostalo jméno Connie a skončilo v sirotčinci. Později dívku adoptoval pár z Kalifornie, jenže pár let na to její adoptivní matka zemřela. Otec se znovu oženil, jenže malou Connie macecha nesnášela.

 

"Celou dobu si přála, aby přišla její pravá máma a pomohla jí,“ řekla webu CNN dcera Connie Bonnie Chaseová. Connie v pozdějším věku začala svou matku hledat. Právě dcera Bonnie jí darovala test DNA a když jej Connie podstoupila, celé rodině se obrátil život naruby.

 

"Když jsem pak dostala výsledky, viděla jsem tam 1600 příbuzných. Byla jsem v šoku," vypráví Connie Moultroupová. Najednou se dostala ke své sestřenici. Když jí řekla jméno ženy, která měla údajně být její matka, žena vykřikla: "To je moje teta!“ A následně jí pověděla, kde Conniina pravá matka žije. Genevieve Purintonové, biologické matce Connie, bylo v době shledání 88 let.

 

 

 

"Nemohla jsem tomu uvěřit," dodala Connie. Setkaly se v domově důchodců na Floridě, kde Genevieve žila. “Sice to ne vždycky skončí dobře, když se člověk pokouší najít své biologické rodiče, ale určitě stojí za to to zkusit. Nikdy nevíte, kdy se to podaří," říká šťastná Connie.

 

 

Více než stovku podobně neuvěřitelných případů zachytila ve své knize The Girls Who Went Away americká dokumentaristka Ann Fresslerová.

mj TN.cz