VAŠE TÉMA

Ptejte se ministra spravedlnosti Pelikána na exekuce i Kramného

Vaše téma - s Robertem Pelikánem
Zdroj: TN.cz
Téma:

Hostem pořadu Vaše téma bude nový ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Mladý ambiciózní politik se ujal funkce teprve před čtrnácti dny. Co už za tu dobu stihl? Jak plánuje vést ministerstvo?

"Resort potřebuje pevnou ruku a tah na branku!" To prohlásil místopředseda vlády, ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, když došlo ke střídání na ministerstvu financí. Jeho vyvoleným se stal Robert Pelikán a právě od něj tyto vlastnosti očekává.

 

Anketa

Je v pořádku, že je Petr Kramný přes rok ve vazbě a ještě nebyl obžalován?

Hlasovalo 98 lidí.
Daří se mu to? Co se mu za čtrnáct dní, co je ve funkci, podařilo? Jak omezí šikanu některých exekutorů? Na čem pracuje? Proč musela jeho předchůdkyně Helena Válková rezignovat? Přijde novému ministrovi v pořádku, že Petr Kramný už je přes rok ve vazbě a ještě nebyl obžalován? Těmto a dalším otázkám bude Robert Pelikán čelit  v pořadu Vaše téma.

 

Nový ministr spravedlnosti Robert Pelikán měl být hostem pořadu Vaše téma, pozvání však na poslední chvíli zrušil.

 

On-line rozhovor

 

Robert Pelikán je nový ministr spravedlnosti, který nastoupil do funkce 12. března letošního roku. Na ministerském postu vystřídal Helenu Válkovou, před tím na spravedlnosti působil jako náměstek právě Válkové. Na miniserstvo nastoupil v červnu 2014, od února minulého roku pak působil pod Andrejem Babišem na ministerstvu financí, kde byl šéfem právní sekce. Pochází z právnické rodiny a je mu 35 let, je rozvedený a má syna.

TN.cz