vaše téma

Yemi z Tváře: Když dostanou masku, vzbudí to v lidech emoce

Téma:

Hostem pořadu Vaše téma byl tentokrát tanečním Yemi A.D., který připravuje účinkující v pořadu Tvoje tvář má známý hlas na jejich taneční výkony. Světoznámý český tanečník, producent, režisér a choreograf poodhalil detaily ze zákulisí show i ze svého života.

Přípravy na první kolo, které budou moci diváci TV Nova sledovat už v neděli od 20:20, jsou nejtěžší, protože účinkující a Yemi se spolu teprve učí spolupracovat a choreograf zjišťuje, kam až je účinkující schopen posunout.

 

Většinu účinkujících druhé řady Yemi neznal, protože není příliš seriálovým divákem. "Překvapili mě, že jsou tak dobří," prozradil Yemi v pořadu Vaše téma. "Svojí osobnost přestanou vnímat, až když se jim dá maska. Pak se do toho vžijí. 80 % práce se udělá v tanečním sále. Po namaskování to dotáhneme, když se v lidech probudí ty emoce.

 

Důležitá je vzájemná důvěra mezi Yemim a účinkujícími. V 90 % případů trénink vypadá strašně a účinkující mu musí věřit, že se to během těch zbývajících 10 % spojí dohromady a bude to vypadat skvěle.

 

 

Yemi se v pořadu Vaše téma rozvzpomínal na své těžké dětství. "Za to, kde jsem, vděčím zdravém rozumu a možná genům, ale rozhodně bych to nepřál každému," řekl Yemi. Také proto věnuje svůj čas lidem, kteří to potřebují.

 

"Pro mě je výzva vymyslet systém, ve kterém se budu mít dobře a zároveň to bude přinášet něco i okolí," řekl Yemi, co ho v životě motivuje a vede k tomu, že se snaží pomáhat ostatním.

 

 

Jako jeden z příkladů uvedl Yemi festival Inspirology Con, který před Metropolí Zličín pořádá 10. září. "Bude tam kontejnerové městečko, je tam třeba virtuální realita, dílna, kde se lidé učí dělat hudbu nebo digitální ilustrace. Prostě nabitý program, aby si člověk zkusil něco, co ještě nikdy nedělal," vysvětluje Yemi.

 

Přiznal také, že má trému pokaždé, když jde na jeviště. "V Americe mi říkali ´Yemi worry´," přiznal tanečník, který ohromil i Hollywood.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar