rekreace v tyrolsku

Vášnivý lyžař z Čech si v Alpách vybudoval ohromující chatu! FOTO

Interiér rodinného domu v Hintertuxu
Zdroj: Iveta Kopicová / de.fakto
Téma:

Snem každého lyžaře je vlastnit apartmán nebo dům na horách. David si tento sen splnil a postavil si rodinný dům na rekreaci v oblíbeném rakouském středisku Hintertux. Tam se totiž díky ledovci lyžuje celoročně.

Ačkoliv dům stojí v Rakousku, vybavení interiéru nechal pětačtyřicetiletý podnikatel na českém architektonickém studiu. Jednotlivé prvky designového interiéru se tedy vyráběly v Česku a montáž na místě prováděli taktéž čeští řemeslníci. "Stavební připravenost ze strany rakouských řemeslníků byla na vysoké úrovni," pochvaluje si přeshraniční kolegy Martin Sladký ze studia de.fakto, které dostalo vnitřní vybavení na starost.

 

A nejen díky dobrému stavebnímu základu se podařilo vytvořit zcela originální a nadčasový interiér na míru dle požadavků majitele. Přestože se dům nachází v typicky horském prostředí, interiér je poměrně neutrální a dal by se s klidem použít i do městského bytu. Některé prvky interiéru ale odkazují na další Davidův koníček, kterým je myslivost.

 

GALERIE: Interiér rodinného domu v Hintertuxu

1
/
21
Zdroj: Iveta Kopicová / de.fakto
Interiér rodinného domu v Hintertuxu - 5

 

Základem interiéru jsou na první pohled dva materiály – dřevo a kámen. Podlahy jsou z běleného dubu, v podkroví najdeme dřevěné trámy a také strop v soukromé vinárně je dřevěný. Stěny jsou obloženy keramickými obklady simulujícími kámen. Dalším materiálem v interiéru je přírodní černá ocel, která je na krbové vložce s komínem, zábradlí nebo originálních dveřích s motivem jelena.

 

Barevně je vnitřek domu sladěn do šedé, béžové a hnědé barvy. Béžová je i rozlehlá kožená sedací souprava s polohovatelnými podhlavníky, která dominuje obývacímu pokoji. Velkou devizou tohoto designového a zároveň velmi praktického interiéru, jsou i důmyslně skryté úložné prostory, kterých je v domě dostatek. Díky nim totiž není prostor příliš zastavěný nábytkem a působí tak velmi vzdušně.

 

 

Prostorný třípatrový dům stojí v prudkém svahu, z jedné strany je dokonce opatřen protilavinovou betonovou stěnou. Disponuje hned čtyřmi ložnicemi a stejným počtem koupelen, nechybí však ani lyžárna, vinárna nebo terasa s vířivkou. Středobodem je ale bezesporu velkorysý obývací pokoj s krbem v prostředním patře, který je propojen s kuchyní a jídelnou. Zkrátka ideální rekreační bydlení.

TN.cz/Jakub Deml