George Pell

Skandál ve Vatikánu! Papežova poradce obvinili ze zneužívání dětí

Kardinál George Pell
Zdroj: Profimedia
Kardinál George Pell čelí skandálnímu obvinění
Téma:

Australská policie obvinila kardinála a papežova poradce George Pella ze sexuálního zneužívání dětí. Toho se měl dopustit v 70. a 80. letech, po dlouhé době se přihlásilo několik obětí.

Šestasedmdesátiletý kardinál George Pell, který pracuje jako hlavní finanční poradce papeže Františka, čelí obrovskému skandálu. Australská policie ho obvinila ze sexuálního zneužívání nezletilých.

 

Podle policie státu Victoria, která případ vede, podalo na Pella stížnost více poškozených. Před soudem by měl stanout v půlce července, do Austrálie se ale chystá vrátit co nejdříve, aby očistil své jméno.

 

Policie Pella vyslýchala už loni v říjnu - kvůli dvěma mužům, kteří tvrdí, že je kardinál v 70. letech osahával ve veřejném bazénu. Pell obvinění opakovaně odmítl, během dne prý vydá delší oficiální prohlášení.

 

 

V minulosti zastával Pell post arcibiskupa v Melbourne a Sydney. V dubnu 2013 se stal prefektem Ekonomického sekretariátu, který má na starosti třeba rozpočet. Ve funkci je neoficiálně třetím mužem katolické církve.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz