Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Štastný konec

Dívka vážila jen 39 kilo! S anorexií se poprala skvělým způsobem

Anorexie
Zdroj: Facebook/ Thinkstock

Anorexie je zákeřná nemoc, která postihuje především dospívající. Příběh této mladé blondýnky ale ukazuje, že ji lze porazit. Jak to dokázala?

Devatenáctiletá Izzy Mulkerrinsová, která se narodila v Irsku, ale momentálně žije ve Švédsku, bojovala s poruchou příjmu potravy od 11 let. Její váha klesla až na 39 kilogramů.

 

GALERIE: Dívka překonala anorexii

1
/
5
Zdroj: facebook.com
Izzy Mulkerrinsová - 1

 

Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a ji ubíjelo neustálé cestování mezi dvěma domácnostmi. "Myslela jsem na budoucnost, která mě děsila. Nevěděla jsem, co dělat se životem. Jakoby jsem neměla žádnou kontrolu. Necítila jsem štěstí, ani motivaci. Jediná věc, která mě každý den dostala z postele, byl strach z odpočinku, a že kdybych nic nedělala, tak přiberu. Začala jsem kontrolovat, co sním a nějak se to vymklo. Nepřidala mi ani cystická fibróza. Stále jsem byla nemocná. Dostala jsem se do fáze, kdy jsem vysadila léky, ale vše se jen zhoršilo," popisovala Izzy pro deník Daily Mail těžké časy.

 

Téměř dva měsíce strávila na dětské psychiatrii, kde ji každé dva týdny napojili na umělou výživu. Rok a půl pravidelně navštěvovala kliniku zaměřenou na léčbu poruch příjmu potravy. "V šestnácti mě prohlásili za zdravou. S léčbou jsem začala ve čtrnácti letech, ale trvalo mi rok, než jsem se skutečně rozhodla přijmout pomoc a další rok trvalo, než jsem se zotavila mentálně i fyzicky," doplnila Izzy.

 

 

Po léčbě se pustila do sportování. Učaroval ji běh. Vede si blog o anorexii, aby pomohla i jiným dívkám. Kdysi přežívala jen na pár sušenkách a čaji každý den, dnes je z ní nadšená běžkyně. Zachránila ji zkrátka láska ke sportu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Dívka v poslední fázi mentální anorexie nafotila své 20kilové tělo

Těhulka, která děsila anorexií, má zdravého syna! Máme FOTO

pet tn.cz / tvnoviny.sk