Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2018 20:18
Devět zraněných

Dodávka se srazila s autem, žena zemřela! Zranily se i malé děti

Zdroj: TV Nova

Při čelní srážce dodávky a osobního auta u Pasohlávek na Brněnsku zemřela dnes ráno jedna žena a devět lidí se zranilo. Mezi zraněnými jsou čtyři děti ve věku od tří do 14 let. Obě vozidla byla z Polska.

Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ranní. Podle hasičů se auta srazila čelně. "Bylo to ve směru na Mikulov kousek za semaforem za zúžením, které je přímo na hrázi vodní nádrže Nové Mlýny," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Přes Nové Mlýny je částečně uzavřený most kvůli opravám a provoz je na místě omezený.

 

Žena, která při nehodě zemřela, cestovala podle Příkaského jako spolujezdkyně v osobním vozidle, kde bylo také jedno dítě. "Řidiče jsme museli vyprostit pomocí vyprošťovacího zařízení," řekl Příkaský.

 

Nehodu nejspíš zavinil řidič dodávky. "Podle prvotních informací se řidič vozu Ford Tourneo dostatečně nevěnoval řízení, nebo usnul, a přejel se svým vozidlem do protisměru, kde se střetl s vozidlem Opel Astra," uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Zámečník.

 

19

GALERIE: Smrtelná nehoda u Pasohlávek

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje, ZZS Jihomoravského kraje

Smrtelná nehoda u Pasohlávek - 8

Hodnocení:

 

Podle mluvčí záchranářů Michaely Bothové zemřela jedna žena, další žena byla zraněna těžce a ve vážném stavu ji přepravil do nemocnice vrtulník. Z dalších tří dospělých měli muž a žena středně těžká zranění a další muž lehká zranění. Všichni skončili v nemocnici.

 

Záchranná služba měla na místě pět pozemních posádek, jednu leteckou a také inspektora provozu. "Účastníky nehody vybavil cizojazyčnými tištěnými informacemi, jak postupovat, aby se dostali ke všem potřebným informacím v rámci zdravotnické péče na území naší republiky," dodala Bothová.

 

 

Silnice byla nejprve uzavřená skoro tři hodiny. Potom policie pustila provoz kyvadlově, aby mohly projet vozy, které zůstaly v místě stát hned po nehodě. Zhruba po hodině v 7:30 policisté silnici opět uzavřeli a odklánějí vozidla přes Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí a Pasohávky. Podle Zámečníka se odklízejí následky nehody a nelze říct, jak dlouho to bude trvat.

 

Silnice I/52 začíná u Pohořelic, kde končí dálnice D52. Komunikace první třídy dále pokračuje přes novomlýnské nádrže přes Mikulov až do Rakouska a na Vídeň. Přes vodu vede most, je ve špatném stavu, nyní se rekonstruuje. Proto je tam od poloviny května průjezdný jen jeden pruh, kterým se jezdí kyvadlově. V běžných dnech tam bývají kolony. Opatření by mělo platit asi rok, kdy budou silničáři most opravovat.

 

epa tn.cz / ČTK