Faraonův had

Vážná nehoda na dětském táboře! Tři děti se popálily, dívku odvezl vrtulník

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 23.8. 2019 20:26
Téma:

Všechny složky Integrovaného záchranného systému musely zasahovat v pátek odpoledne na příměstském táboře v Rokycanech na Plzeňsku. Při chemickém pokusu, tzv. faraonově hadovi, došlo k vážné nehodě. Popáleny byly tři děti.

Podle informací TV Nova měly instruktorky předvádět dětem oblíbený chemický pokus, tzv. faraonova hada. Pokus se ale hrubě nepovedl.

 

Do tábora vyráželi záchranáři, na pomoc si přivolali i vrtulník Letecké záchranné služby. "Dívka utrpěla popáleniny a s vážným zraněním byla letecky přepravena do Všeobecné fakultní nemocnice Královské Vinohrady," uvedl za plzeňské záchranáře Martin Brejcha.

 

Další dvě děti mladší 18 let ošetřili záchranáři na místě a převezli je na chirurgickou ambulanci plzeňské fakultní nemocnice.

 

 

Podle mluvčí plzeňských policistů Dagmar Brožové vyrazili na místo rokycanští kriminalisté, kteří zjišťují všechny okolnosti nehody.

 

Na místě zasahovali i hasiči, hlavně ale pomáhali záchranářům při ošetřování zraněných.

 

"Já jsem slyšela akorát hysterický řev dětí, myslela jsem si, že si hrajou. Slyšela jsem vrtulník. Myslím, že tu byli i policajti," řekla pro TV Nova žena, která byla v jednom ze sousedních domů.

TN.cz