uzavřená silnice

Vážná nehoda na Liberecku! Jeden z řidičů zemřel, druhý skončil v nemocnici

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 12:51
19.2. 2020 9:39
Téma:

K tragické dopravní nehodě osobního a nákladního auta u Jítravy vyjeli ve středu hasiči, záchranáři i policisté. Jeden z řidičů byl se zraněním převezen do nemocnice, druhý zemřel na místě. Oba vozy skončily mimo komunikaci. Další člověk pak zemřel při nehodě u Slavkova.

Ve středu krátce před osmou hodinou přijala tísňová linka hlášení o vážné dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu u obce Jítrava na silnici 1/17 ve směru na Bílý Kostel.

 

"Dopravní nehoda se bohužel neobešla bez zranění. Řidič nákladního automobilu byl převezen ZZS do nemocnice. Řidič osobního automobilu utrpěl smrtelná zranění," popsali hasiči Libereckého kraje na sociálních sítích.

 

Oba vozy skončily po nehodě mimo vozovku, i tak je komunikace kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody zcela uzavřena.

 

 

"Předpokládaná doba uzavření bude přibližně čtyři hodiny. Pokud možno zvolte objízdné trasy," apelovali kolem deváté hasiči.

 

GALERIE: Nehoda osobního a nákladního auta u Jítravy

1
/
6
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Nehoda osobního a nákladního auta u Jítravy - 1

 

Další vážná nehoda se stala ve středu před sedmou hodinou ráno na silnici I/50 u Slavkova. Osobní auto se čelně srazilo s nákladním autem. Tragický střet si vyžádal jednu oběť, další tři zraněné převezli záchranáři do nemocnice v Brně.

 

"Ve směru od Slavkova odkláníme dopravu přes Křenovice, řidičům jedoucím od Brna na Slavkov po dálnici D1 doporučujeme sjezd u Holubic minout a využít následujících exitů. Provoz v této části je zatím stále uzavřen," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

 

Na reportáž z místa nehody se podívejte zde:

 

  

Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Zraněné musel z místa transportovat vrtulník. "Jedna osoba zemřela již před příjezdem záchranářů. Další tři zraněné jsme převezli do obou fakultních nemocnic v Brně," řekla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.Odklízení poškozených vozidel skončilo v poledne a provoz byl již plně obnoven. Na místě nehody však stále zůstává Policie ČR.

TN.cz