Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nehoda u olomouce

Do kamionu narazil autobus s dětmi, počet zraněných stoupl na 18

Zdroj: TV Nova

U Olomouce na D35 se stala vážná nehoda, při které se srazil autobus s kamionem. V autobuse cestovalo zhruba 25 lidí, převážně děti. Podle hasičů skončilo osmnáct zraněných v nemocnici. Pro vážně zraněného řidiče autobusu musel letět vrtulník.

Nehoda se stala okolo třetí hodiny odpoledne na rychlostní silnici D35 na Olomoucku. Řidič autobusu podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka narazil zezadu do nákladního auta. V autobuse cestovalo zhruba 25 lidí, převážně děti. Jednalo se o malé fotbalisty ve věku okolo deseti let.

 

Hasiči museli z autobusu vyprostit vážně zraněného řidiče, kterého do nemocnice musel přepravit záchranářský vrtulník. Nejprve se hovořilo o šesti zraněných, hasiči toto číslo posléze zvedli na patnáct. "Prozatím bylo patnáct zraněných transportováno na oddělení urgentního příjmu fakultní nemocnice v Olomouci," napsali na twitteru.

 

 

Záchranáři nakonec upřesnili, že do nemocnice bylo převezeno osmnáct lidí - drtivá většina z nich byly děti. Podle mluvčího záchranářů Pavla Lampy měly převážně lehká zranění.

 

Kromě řidiče autobusu se zranili další tři dospělí, kteří utrpěli středně těžká poranění. Podle Lampy na místě zasahovaly posádky záchranných služeb z celého okolí. Dohromady to bylo šest výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby a dvě převozové služby.

 

 

Na trase Olomouc - Mohelnice mezi 249. - 250. kilometrem byla silnice uzavřená zhruba pět hodin. "Veškerý provoz ve směru z Olomouce na Mohelnici je odkáněn exitem 253 na Litovel. Zpět na D/35 pak exitem 248," informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

 

 

Hasiči na místo poslali kvůli nehodě a počtu zraněných krizového interventa, na místo zamířil i náhradní autobus. Ten zbylou část cestujících odvezl zpátky do místa výjezdu v Prostějově. Okolnosti nehody se vyšetřují.

 

14

GALERIE: Nehoda autobusu a kamionu u Olomouce

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Vážná nehoda autobusu a kamionu u Olomouce - 4

Hodnocení:

sei tn.cz / ČTK