Bodná poranění

Útok nožem v Praze! Dva lidé jsou vážně zraněni, podezřelého má policie

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 24.8. 2019 20:34
Téma:

Pražští policisté a záchranáři vyjeli v pátek večer k dvěma velmi vážně zraněným lidem, kteří se dostali do konfliktu s další osobou v ulici Neústupného. Podezřelého policisté zadrželi asi 400 metrů od místa činu.

K incidentu, který se odehrál v pátek večer, okamžitě vyjeli pražští policisté, kteří místo činu v ulici Neústupného ohradili páskou. Podle dostupných informací byli při konfliktu těžce zraněny dvě osoby. Mělo se jednat o postaršího muže a ženu. Podle informací TV Nova byli muž a žena pobodáni, oba s vážnými zraněními skončili v nemocnicích.  

 

"Zatímco záchranáři poskytovali první pomoc zraněným, policisté prohledávali okolí, neboť nebylo v tu chvíli zcela jasné, zda neútočilo více osob. Další hlídky se vydaly po pravděpodobné stopě útočníka, který se měl nacházet podle svědků v přilehlých ulicích. Po několika desítkách minut od oznámení byl útočník zadržen přibližně čtyři sta metrů od místa události," popsal mluvčí pražské policie Jan Rybánský.

 

 

Muž byl při zadržení prý agresviní. "Policisté byli nuceni použít donucovací prostředky v podobě hrozby namířenou střelnou zbraní, hmatů, chvatů, úderů a kopů. Následně byl v poutech předveden na místní oddělení k dalším úkonům," popsal mluvčí.

 

Zatím není jasné, jaká událost konflikt vyvolala. Vyšetřování si převzali kriminalisté z Krajského ředitelství Správy hlavního města Prahy. "S ohledem na závažnost celé události nebudeme v tomto smyslu zatím jakkoli konkrétní," zakončil mluvčí.

TN.cz