Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2019
Zůstal po ní syn

Vběhla do ohně, aby zachránila sousedy. Zemřela v plamenech

Požár rodinného domu
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Ilustrační foto

Tragický požár rodinného domu zabíjel v polské vesnici Waśkowólka. Uvnitř domu uhořeli dva manželé a padesátiletá žena. Ta podle policie vběhla do hořícího domu, aby staršího muže a ženu zachránila.

Obrovská tragédie se stala v noci ze čtvrtka na pátek ve východní části Polska. V dřevěném domku začalo hořet ve chvíli, kdy se v něm nacházel starší manželský pár.

 

"Byli to starší manželé. Muž byl na invalidním vozíku a jeho žena trpěla Alzheimerovou chorobou," popsal televizi TVN jeden ze sousedů.

 

Když požár spatřila jejich padesátiletá sousedka, rozhodla se manžele zachránit. "Podle předběžných zjištění žena vběhla do domu až při požáru," potvrzuje policista Tomasz Zozula.

 

 

Muže a ženu se ji však z plamenů zachránit nepodařilo. Sama v plamenech uhořela a je tak třetí obětí tragédie. "Zůstal po ní osmiletý syn, bez otce,“ říká smutně soused.

 

Když na místo přijeli hasiči, byl už dům v plamenech. S ohněm bojovali při teplotě minus 10 stupňů celsia. "Zamrzaly nám hadice s vodou. V takových podmínkách je hašení opravdu těžké," uvedl zástupce hasičů Mariusz Popławski. Příčina požáru zatím není jasná.

pan TN.cz