Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 1. 2016
Domobrana

Ve Finsku povstali Ódinovi vojáci. Brání zemi před "vetřelci!

Odinovi vojáci ve Finsku
Zdroj: Facebook official
Odinovi vojáci ve Finsku

Ve Finsku se zformovala samozvaná domobrana, která v černých bundách s obrázkem vikinga a finskou vlajkou pochoduje ulicemi. Takzvaní Ódinovi vojáci podle svých slov chrání místní před "islámskými vetřelci".

Domobrana, která se před několika měsíci zformovala v severofinském městě Kemi, začíná dělat vrásky policii i úřadům. -mladíci, říkající si Ódinovi vojáci podle hlavního boha severského panteonu, hlídkují v ulicích a neskrývají, že se jim příliv uprchlíků ani trochu nelíbí.


Finsko totiž narozdíl od Švédska a Norska neotevírá uprchlíkům náruč už delší dobu a aktuální imigrantská vlna tudíž Finy pořádně zaskočila. A Ódinovi vojáci vznikli v Kemi proto, že je odtud blízko k hraničnímu přechodu v Torniu, přes který mnoha imigrantů do Finska přichází.


Pokud by ovšem skupinky mladíků obcházeli jen po Kemi, asi by nad tím úřady mávnuly rukou. Jenže popularita Ódinových vojáků stále roste a samozvaná domobrana vzniká v dalších a dalších městech po celém Finsku.


Protiimigrantské nálady v zemi podle Reuteru přiživily i zprávy o tom, že v Helsinki zažily na Silvestra podobné útoky jako Kolín nad Rýnem nebo Hamburk.Politikům se nicméně samozvané skupiny ochránců pořádku ani trochu nezamlouvají. "Za dodržování zákonů a pořádek ve Finsku jsou už z principu zodpovědní policisté," nechal se slyšet premiér severské země Juha Sipila s tím, že civilní hlídky nemohou suplovat muže zákona.


To ovšem Ódinovým vojákům nijak nevadí - v Kemi hlídkují denně i navzdory tomu, že teploty v regionu spadly k minus třiceti stupňům. Hnutí tvrdí, že má odnože ve 23 městech, policie připouští pět "buněk".

pez TN.cz
Reklama