tragická havárie

Ve Francii se zřítil most, auta padala do řeky. Zemřela mladá dívka

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 18.11. 2019 19:11
Téma:

Most s několika auty se zřítil na jihozápadě Francie v pondělí ráno. Při havárii zemřel nejméně jeden člověk, čtyři se podařilo z vody vytáhnout.

Při zřícení visutého mostu na jihozápadě Francie nedaleko Toulouse kolem pondělní osmé hodiny ráno zemřela patnáctiletá dívka. V řece Tarn skončilo několik aut včetně kamionu. Informaci přinesl britský zpravodajský portál Express.


Z vody se podařilo zachránit čtyři lidi, včetně dívčiny matky. "Pohřešujeme několik lidí, zatím nevíme přesně kolik. Naší prioritou je jejich nalezení," sdělil podle agentury Reuters tamní prefekt Etienne Guyot. Mezi pohřešovanými je i řidič nákladního auta.

 

 

Podle předběžných zpráv mohl být příčinou havárie přetížený kamion. Limit mostu byl 19 tun. Francouské úřady oznámily, že 150 metrů dlouhý most byl pravidelně kontrolovaný každých šest let, naposledy v roce 2017. Neobjevili se u něj žádné strukturální nedostatky.

 


Podle francouzského zpravodajského portálu The Local je na místě 60 hasičů a záchranářů. Zatím není jasné, co se stalo s třetím autem.

Video z místa neštěstí: 

 

 

TN.cz