Nakupují ve velkém

Ve skladech dochází uhlí, tuhé mrazy Čechy zaskočily

Téma:

Poptávka po uhlí je podle majitelů uhelných skladů v těchto dnech až dvojnásobná. Podle nich si lidé neudělali dostatečné zásoby a tuhé mrazy je zaskočily. V některých skladech je dokonce nejžádanější typ uhlí - takzvaný ořech dva - nedostatkovým zbožím.

Teplota se pod bodem mrazu drží už několik týdnů. To nekomplikuje život jen silničářům nebo kardiakům, ale třeba i majitelům rodinných domů, kteří topí uhlím. Řada z nich se totiž po mírných zimách z minulých let dostatečně nezásobila.


Zásoby už také mnohým došly a tak jsou v prodejnách fronty. Podle některých majitelů uhelných skladů je letošní poptávka oproti té loňské až dvojnásobná.


Ceny uhlí mohou být vyšší než před Novým rokem. Za metrák briket zaplatíte okolo pěti stovky, stejné množství bílinského ořechu typu jedna vás vyjde okolo tří set padesáti korun a hnědá kostka o dvacku za metrák víc. Zásoby těch nejprodávanějších typů uhlí se ale mnohde tenčí.Odborníci proto radí, aby lidé příště na teplou zimu nespoléhali a zásoby uhlí si pořídili ještě před tím, než mrazy udeří.
 

Související témata:
pez, Soňa Vachová TN.cz