Jeřáb královský

Ve slovenské zoo zemřelo vzácné zvíře. Ukamenovali ho opilí mladíci

Jeřáb královský
Zdroj: Profimedia
Jeřáb královský
Téma:

Skupina mužů ukamenovala jeřába královského. Na jejich nevhodné chování upozornili zaměstnance zoo návštěvníci, zvíře se už ale nedalo zachránit.

V Národní zoologické zahradě ve slovenských Bojnicích uhynul po útoku kameny jeřáb královský. Vzácné zvíře mají mít na svědomí podle mluvčí Simona Kubičkové opilí mladíci, kteří v zoo řádili o víkendu.


"Trojice mladíků házela na jeřáby kameny, což prokázala i pitva, při které se našly na jeho těle známky po útoku. Na nevhodné chování mužů upozornili zaměstnance zoo návštěvníci. Mladíci ze zoo utekli," popsala Kubičková.

 


Takové chování je pro zoo vedení nevysvětlitelné. "Zoo vznikla škoda ve výši asi 2 500 euro (65 000 korun). Avšak život vzácného chovance je nenahraditelný," dodala mluvčí.


Zoo v této souvislosti upozorňuje návštěvníky, že koupí vstupenky souhlasí s návštěvním řádem a zavazují se dodržovat pravidla. "V případě hrubého porušení bude na místo přivolaná státní policie, při způsobené škodě bude požadovaná finanční náhrada," dodala. 

 

Podobný případ se stal nedávno i v Česku. Skupina dětí ukamenovala v jihlavské zoo plameňáka. Policii se ale podařilo útočníky vypátrat. Více čtěte zde

 

Jeřáb královský je velký pták. Obývá vyprahlé savany v Africe jižně od Sahary, konkrétně ve Východní a Jižní Africe. V současnosti jeřáb královský nepatří mezi vysoce ohrožované druhy.

Související témata:
ham TN.cz