Autobus se studenty

Havárie autobusu ve Španělsku: 13 mrtvých, zraněný i jeden Čech!

Téma:

Na severu Španělska havaroval v neděli před šestou hodinou ráno autobus plně naložený zahraničními studenty. Třináct pasažérů z autobusu je po smrti, více než 40 se zranilo. Mezi zraněnými je i jeden Čech.

Podle portálu Spain Report se studenti vraceli z výletu do Valencie, kde navštívili vyhlášené lidové slavnosti, které se tu konají.


Autobus havaroval na dálnici AP7 u městečka Freginals v Katalánsku těsně před šestou hodinou ráno. Z neznámých příčin přejel náhle do protisměru, kde se srazil s protijedoucím autem. Při nehodě se autobus převrátil na bok.


"Zatím vím o čtrnácti mrtvých, v autobuse cestovali mezinárodní studenti z programu Erasmus. Je to hrozná tragédie", řekl místním médiím starosta Freginals Josep Roncero. Nakonec se ukázalo, že mrtvých bylo zřejmě třináct.Dodal, že všichni zranění, kterých by mělo být 43, byli transportováni do okolních nemocnic. Podle dostupných informací byli v autobuse studenti z přibližně tuctu různých zemí, mimo jiné ze Švýcarska, Ukrajiny, Velké Británie nebo Turecka. Podle informací od české konzulky cestoval autobusem také jeden Čech. Při nehodě utrpěl lehké zranění.

 

Podle mluvčího katalánské záchranky autobusem cestovali kromě českého studenta také občané Velké Británie, Irska, Peru, Bulharska, Polska, Palestiny, Japonska, Ukrajiny, Nového Zélandu, Itálie, Maďarska, Německa, Švédska, Norska a Švýcarska.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

STRAŠLIVÁ NEHODA: Dívka měla rozdrcené tělo a 20 zlomených kostí! Co jí nakonec zachránilo život?

Související témata:
pez TN.cz