losování

Ve Sportce padl jackpot. Sázející z Prahy vyhrál přes 93 milionů korun

Tiket Sportky
Zdroj: Sazka
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
5.12. 2020 13:50
Téma:

V pátečním losování Sportky padl Superjackpot bezmála 94 milionů korun. Vítězem se stal sázející z Prahy. Jedná se o druhou vysokou výhru za posledních pět dní. V neděli totiž šťastlivec z jižních Čech vyhrál přes 60 milionů. Podle společnosti Sazka je páteční výsledek v letošním roce pátou výhrou nad 50 milionů korun.

Výherní čísla byla 17, 20, 22, 42, 48 a 49. "Právě ta zajistila předčasnou vánoční nadílku zákazníkovi z hlavního města Prahy, který vsadil plný tiket náhodných čísel včetně Šance. Osudovou výhru přinesl šestý sloupec,“ uvádí Sazka v tiskové zprávě.


Superjackpot padl v tomto roce už potřetí, celkově po jednadvacáté. "V polovině dubna se radoval muž z Ústeckého kraje z částky přesahující 192 milionů korun a na konci srpna získala více než 94 milionů korun mladá slečna studující v zahraničí,“ informoval mluvčí Sazky Petr Týbl.

 


Páteční výhra je letos ta třetí nejvyšší. Společnost Sazka v tomto roce udělala ze 137 lidí milionáře, pět šťastných získalo částky přesahující 50 milionů korun. Všichni výherci musí podle novely hazardního zákona odvést 15 % do státní pokladny. Nynější výherce tak musí státu odvést z částky daň ve výši 14 075 705 korun.


"Dosud nejvyšší výhra ve Sportce padla v roce 2013, kdy manželský pár z Chrudimska získal 400 milionů korun. Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun,“ doplnil Týbl.

 

Manželé z Chrudimska vyhráli ve Sportce 400 milionů. Více informací se dozvíte v následující reportáži:

 

Související témata:
TN.cz