ANNIE GLENNOVÁ

Ve sto letech zemřela žena prvního astronauta, nakazila se koronavirem

Annie Glennová
Zdroj: Profimedia
Manželka prvního astronauta Annie Glennová zemřela kvůli komplikacím s Covid-19
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 20. 5. 2020
Téma:

Žena prvního amerického astronauta Annie Glennová zemřela v pondělí ve 100 letech. Nakazila se koronavirem, před svou smrtí pobývala v domově s pečovatelskou službou. Manžela přežila o čtyři roky, měli spolu dvě děti.

Kvůli komplikacím spojeným s nemocí Covid-19 zemřela v pondělí v minnesotském domově s pečovatelskou službou stoletá Annie Glennová. Byla známá především jako manželka prvního amerického astronauta a později senátora Johna Glenna. Informaci přinesl portál CNN.

 


“Odchod Annie Glennové nás velmi zasáhl. Byla oddanou členkou vesmírných a armádních spolků, její odvážná podpora jejího legendárního manžela byla nezpochybnitelná. Byla příkladem ostatním ženám, které stály před výzvami našeho národního vesmírného programu a také těm, jejich manželé byli nasazeni v boji,“ uvedla americká NASA.

 

John a Annie Glennovi:


Glennová se narodila v únoru roku 1920. Ačkoliv byla známá hlavně jako manželka prvního amerického astronauta, se kterým strávila společných 68 let, velmi se ale angažovala v pomoci lidem s řečovými problémy. Celý svůj život totiž silně koktala. Nakonec se jí díky léčbě podařilo toto omezení minimalizovat, přesto se ho nikdy zcela nezbavila. Johna Glenna přežila o čtyři roky, měli spolu dvě děti.
 

TN.cz