sražené děti

"Ve vězení jsem nemohl vydělávat!" Muž chce odškodnění za exekuci

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
12.11. 2019 17:55
Téma:

Pavel Dekař najel před devíti lety v Brně do dětí ze školky a dvě zranil. Za to strávil několik měsíců ve vězení a měl i povinnost zaplatit odškodné zraněné dívce. Peníze za něj zaplatila pojišťovna a teď je po něm vymáhá. Muž to odmítl s tím, že nemohl ve vězení vydělávat, a tak žádal odškodnění po státu.

Kvůli nehodě z roku 2010, při níž měl Pavel Dekař zranit dvě děti, jej soud poslal na dva roky za mříže. Měl také zaplatit odškodnění jednomu ze zraněných dětí. Peníze za něj uhradila pojišťovna a pak je po něm vymáhala i za pomoci exekutora.

 

Dekař se teď domáhá odškodnění od státu, nemohl prý ve vězení peníze vydělávat a provedenou exekuci bere jako újmu. Obvodní soud pro Prahu 2 ale Dekařovu žalobu zamítl, rozhodnutí je nepravomocné.

 


Nehoda se stala na přechodu pro chodce v Brně-Obřanech v roce 2010. Přes silnici přecházelo 34 dětí z mateřské školky a dvě učitelky. Většina dětí se stihla dostat na chodník, do dívky a chlapce ve věku pěti let však náklaďák srazil.

 

Chlapec si při nehodě rozbil hlavu a byl odřený. Holčičku i po mnoha měsících od nehody trápily vážné zdravotní problémy. Více si přečtěte zde.

rod TN.cz