postřelený voják

V armádním areálu na Rychnovsku se střílelo. Jeden voják přišel o život

Policejní vyšetřování
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
25.6. 2020 22:44
Téma:

Ve vojenském areálu v Týništi nad Orlicí Rychnovsku došlo ve čtvrtek vpodvečer ke střelbě. Na místě zasahovali policisté i záchranáři, postřeleného vojáka se však nepodařilo zachránit - svým zraněním podlehl. Podle informací TN.cz se měl voják zřejmě postřelit sám.

"Mohu potvrdit, že zasahujeme u postřeleného příšlušníka armády. Zatím ale nemáme informace o jeho zdravotním stavu. Nechceme teď posádku rušit, protože se pacientovi intenzivně věnuje," uvedl okolo půl osmé večer mluvčí záchranářů Ivo Novák. O půl hodiny později redakci TN.cz sdělil, že voják zemřel.

 

"Do příjezdu záchranářů byla na místě prováděla laická resuscitace, kterou později převzala posádka. I přes veškerou snahu se ale pacienta nepodařilo zachránit a svým zraněním podlehl," řekl Novák.

 

 

Zprávu o střelbě ve vojenském areálu v Týništi nad Orlicí potvrdila i mluvčí policie Eva Prachařová. Podrobnosti k případu ale zatím podle ní kriminalisté nemají, a více informací proto nemůže sdělit. Podle informací TN.cz se měl voják zřejmě postřelit sám. Tento závěr je však zatím předčasný a nepotvrzený.

 

K události došlo v zásobovacím úseku, upřesnila mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. "Jednalo se o vojenského policistu, který utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla. Dodala, že pro potřeby vyšetřování byla nařízená soudní pitva. Více informací vojenská policie zatím sdělovat nebude. 

TN.cz