tragédie na slovensku

Ve Vysokých Tatrách se ztratili dva horolezci, druhý den je našli mrtvé

Tragédie v Tatrách! Na svahu se srazili dva lyžaři, jeden strašlivý náraz nepřežil
Zdroj: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 22. 2. 2020
Téma:

Na Kežmarském štítu ve slovenských Vysokých Tatrách se stala velká tragédie. V pátek večer se tam ztratili dva polští horolezci. Jejich těla záchranáři našli až druhý den odpoledne, oba muži byli mrtví.

V pátek večer slovenští horští záchranáři obdrželi zprávu o dvou polských horolezcích, kteří se nevrátili z výjezdu na Kežmarský štít ve Vysokých Tatrách. Jejich příbuzní nedokázali upřesnit, kterou z horolezeckých cest měli muži v plánu zdolat.

 

Během pátku a v noci na sobotu na horách sněžilo a foukal silný vítr, takže viditelnost byla takřka nulová. Pátrání po nezvěstných horolezcích proto bylo pro záchranáře extrémně náročné. "V brzkých ranních hodinách při zlepšení povětrnostní situace jsme požádali o pomoc ministerstvo vnitra, jejichž vrtulník vzal na palubu naše záchranáře," napsala slovenská horská služba na facebooku.

 

 

Ze vzduchu poté prohledávali stěny a svahy Kežmarského štítu a okolí. Kvůli silnému nárazovému větru se však posádka nedokázala dostat k některým místům blíž. Proto se vrátila zpět pro posily, které byly rozmístěné na všech stranách Kežmarského štítu.

 

V odpoledních hodinách se konečně podařilo oba horolezce najít. Pátrání však mělo tragický konec. Muži ve věku 25 a 27 let byli mrtví. "Leželi pod stěnou Ušaté věže ve Velké Zmrzlé dolině," napsala horská služba. Jejich těla záchranáři dostali pryč pomocí lanové techniky.

 

GALERIE: Ve Vysokých Tatrách zemřeli dva horolezci

1
/
3
Zdroj: Horská záchranná služba SR
Ve Vysokých Tatrách zemřeli dva horolezci - 1

TN.cz