Otřesný čin

Ve zbrojnici hasičů úřadoval zloděj. Zmizely hadice, nafta i peníze

Hasičské auto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 3. 3. 2020
Téma:

O uplynulém víkendu zažili dobrovolní hasiči z Pouzdřan na Břeclavsku šok - když dojeli k velkému požáru, zjistili, že nádrž jejich tatrovky je skoro prázdná. Posléze odhalili, že z jejich zbrojnice zmizela řada dalších věcí.

"Děkujeme zlodějům, co nám navštívili zbrojnici a obrali o vybaveni, hotovost a podojili T148 CAS a tím nám zkomplikovali včerejší zásah. Jste hovada a odpad společnosti," napsali pouzdřanští hasiči v sobotu na facebooku.

 

Že se do zbrojnice opravdu někdo vlámal, potvrdil v pondělí odpoledne na dotaz TN.cz starosta obce Miroslav Šmarda. "Byly vypáčené zadní dveře. Je to smutné, zrovna řeším bezpečnostní systém," řekl Šmarda.

 

Šéf místních dobrovolných hasičů František Špringer popsal, že už v týdnu ve zbrojnici spolu s kolegy hledali nabíječku autobaterií, ale bez úspěchu.

 

 

"Když jsme po návratu ze zásahu zbrojnici prošli, objevili jsme poškozené dveře. Kromě asi 50 až 60 litrů nafty zmizely také tři hadice a asi 1500 korun v hotovosti," vypočítává Špringer.

 

Zároveň ovšem dodává, že po návratu z náročného zásahu už hasiči neměli sílu volat policii. "My ani nevíme, kdy tam ten zloděj byl, mohlo to být kdykoli v uplynulých dvou týdnech. Novou nabíječku autobaterií už máme, hadice zatím ne," uzavřel šéf hasičů s tím, že žádnou sbírku kvůli zmizelým věcem požárníci neorganizují.

TN.cz