Policejní pátrání

Ve zlatnictví řádili obratní zloději, odnesli si náušnice za desetitisíce!

Zloději ve zlatnictví
Zdroj: TV Nova
Dvojice v akci
Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 4. 9. 2019
Téma:

Po obratných zlodějích šperků pátrají policisté z Prahy. Neznámá dvojice odnesla ze zlatnictví v centru města sedm párů náušnic za desítky tisíc korun.

Krádež se stala ve zlatnictví ve Spálené ulici. Evidentně dobře sehraná dvojice měla jednoduchý, ale zato účinný postup. Žena zabavila prodavače, muž dělal, že čeká a přihlíží, mezitím se ale jednou rukou za zády nenápadně dobýval do vitríny se šperky.


Po chvíli zápasení se zámkem se mu ji povedlo odemknout, otevřít a obratně z ní vytáhnout celkem sedm párů zlatých náušnic. Nakonec i nenápadně zašoupl dvířka a prodavač si vůbec ničeho nevšiml.


Dvojice pak spokojeně odpochodovala z obchodu. Podle záběrů z kamer tam ale nebyla jednou, minimálně tedy ten muž. Podle všeho už před krádeží mapoval terén. A policisté se domnívají, že tenhle člověk a možná i jeho partnerka nemají na svědomí pouze tuhle krádež.

 


Zatím ale nevědí, o koho jde, a proto se obracejí se žádostí o pomoc na veřejnost. Pokud dvojici někdo pozná, ať se ozve na linku 158. Zlodějům hrozí dvouleté vězení.

pez TN.cz