Kristýna, Sára, Adam

Ve Zlíně se narodila trojčata! Maminka popsala obavy i obrovskou radost

Ve Zlíně se narodila trojčata - 2
Zdroj: Porodnice Zlín
Trojčátka s maminkou Kateřinou
Eva Pavelková
Eva Pavelková
29.3. 2020 18:31
Téma:

V době koronavirové epidemie není dobrých zpráv nikdy dost. Zlínská porodnice teď jednu takovou přidala. V polovině týdne tam přišla na svět trojčata Kristýna, Sára a Adam. Všichni sourozenci i maminka jsou v pořádku.

"Máme krásnou zprávu i v tomto složitém období, v naší porodnici přišla ve středu na svět trojčátka Kristýnka, Sárinka a Adámek," oznámila zlínská porodnice na facebooku. Miminka se narodila v polovině uplynulého týdne a zatím zůstávají na novorozenecké jednotce intenzivní péče.

 

Aktuálně tak trojčata zabírají polovinu ze šesti inkubátorů na oddělení. Podle lékařů jsou ale všichni tři i s rodičkou zdravotně v pořádku. Až se trochu zotaví, poputují s rodiči domů do Nivnice na Uherskobrodsku. Maminka Kateřina i tatínek Marek jsou z trojitého přírůstku nadšení.

 

"Přítel i celá rodina měli o mě a o děti velký strach. Jsem moc ráda, že porod proběhl dobře, i když byl asi o týden dříve, než bylo původně v plánu," popsala Kateřina, která rodila císařským řezem. "Hned po probuzení jsem se sestřiček ptala, jestli jsou děti v pořádku. Jsem šťastná, že jsou zdravé," dodala.

 

 

Všechna tři miminka vážila po narození kolem 1700 gramů. Doma už prý pro ně mají rodiče připravenou veškerou výbavičku v trojím provedení. Na procházku budou muset vyrážet ve dvou, protože mají jeden obyčejný kočárek a druhý pro dvojčátka.

 

Kateřina, která zanedlouho oslaví 20. narozeniny, rodina ve 33. týdnu těhotenství. Celé těhotenství i samotný zákrok proběhly bez jakýchkoliv komplikací. "Takový bezproblémový průběh u trojčat můžeme považovat za malý zázrak a je to v této složité době velmi pozitivní zpráva," uvedla lékařka Marcela Henčlová, která prováděla císařský řez.

 

Na porodním sále byl ale pro jistotu dostatek zdravotníků. "V sestavě dva lékaři-porodníci, anesteziolog, instrumentářka, porodní asistentka a anesteziologická sestra. Každé z dětí pak měl na starost zvlášť jeden lékař-neonatolog a jedna novorozenecká sestra. Celkově tedy 12 zdravotníků," vypočítal vedoucí lékař Karel Huml.

 

 

Podle primáře novorozeneckého oddělení Jozefa Macka se teď budou lékaři snažit co nejdříve umístit miminka do pokoje s novopečenou maminkou. "Samozřejmě jsme si vědomi, že péče o trojčátka je náročná, po celou dobu bude mamince k dispozici personál a pomůže jí s veškerou péčí o děti," doplnil.

 

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se trojčata za posledních deset let narodila osmkrát. Hned troje přišla na svět v roce 2014, dvoje o tři roky později. Pravděpodobnost, že se vám narodí trojčata, je přitom stanovena na 0,013 procenta.

 

 

GALERIE: Ve Zlíně se narodila trojčata

1
/
4
Zdroj: Porodnice Zlín
Ve Zlíně se narodila trojčata - 2

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz