Průlom?

Vědci mají elixír mládí, hormon prodlouží život o 40 procent!

Vrásky
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Elixír mládí. Bájná substance, opěvovaná v pověstech i pohádkách. Už brzy možná přestane být tato vysněná látka jen v říši fantazie a přesune se do reality. Vědci totiž hlásí, že elixír mládí objevili.

Jde o hormon s označením FGF21, produkovaný v brzlíku. Podle testů tato látka chrání imunitní systém před ničivými účinky stárnutí a teoreticky tak může život prodloužit až o těžko uvěřitelných 40 procent, píše Daily Mail.


K potvrzení odvážného tvrzení budou samozřejmě potřeba další testy, výzkumníci ovšem už nyní předpovídají, že tenhle elixír mládí pomůže zlepšit léčbu seniorů, pomůže s likvidováním rakoviny, obezity i některých typů cukrovky.


Hormon objevili a zdokumentovali výzkumníci z lékařské fakulty na Yale. Zjistili, že blahodárné účinky má hormon až ve vyšších koncentracích.Problém je v tom, že brzlík s rostoucím věkem ztrácí svoji funkci produkovat onen zázračný hormon a imunitní sytém tak přestává dostávat nové, čerstvé buňky.


Testy na myších ovšem ukázaly, že když se hormon dio těla dodá zvnějšku, brzlík se probere a znovu začne do těla dodávat nové buňky pro imunitní systém.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz