Revoluce v pití

Vědci přicházejí s alkoholem, který nezpůsobí kocovinu!

Téma:

Elitní tým britských vědců chystá syntetický alkohol, který by navozoval příjemný stav bez toho, aby jej provázely nepříjemné účinky jako nevolnost a ranní kocovina. Právě testovaná látka alcosynth by následně měla být prodávána pod jménem Alcarelle a na pultech obchodů by mohla být do pěti let.

Klasickou kocovinu zřejmě zažila většina dospělých lidí a každý, kdo ji prožil, nejspíš může říct, že rozhodně nejde o nic příjemného. Večírkových nevolností a třeskutých bolestí hlavy nás nyní chtějí zbavit vědci z Velké Británie. Vyvíjejí syntetický alkohol, který by však měl mít jen příjemné účinky, bez toho aniž bychom pak ráno litovali jeho konzumace.

 

"Už teď víme, kde v mozku alkohol vyvolává příjemné stavy a kde má naopak špatný efekt, umíme přesně určit i to, jaké receptory jsou za to odpovědné. Dopady pití alkoholu jsou komplikované, ale my nyní cílíme na konkrétní části v mozku," popisuje svoji teorii jeden z autorů vývoje David Nutt. A Alcarelle by měl cílit právě na určité receptory, aniž by jakkoliv působil na zbytek mozku.

 

Nutt kdysi pracoval pro britskou vládu. Z funkce vládního poradce v oblasti drogové tematiky musel ale před několika lety odstoupit. Mohlo za to jeho postoj k užívání omamných látek. Prohlásil totiž, že třeba takové LSD může být dokonce méně škodlivé než konzumace alkoholu.

 

 

S kolegou Davidem Orrenem pak začal vyvíjet syntetický alkohol, při jehož tvorbě upotřebil své dlouholeté zkušenosti z oboru návykových látek. Nyní chce výrobek podrobit všem potřebným testům, aby se Alcarelle mohlo servírovat v hospodách a restauracích. Vědci dokonce rozpoutali kampaň, během které chtějí vybrat 20 milionů dolarů, aby mohli nápoj zbavený všech negativních účinků dostat na trh.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj TN.cz