Po 140 letech

Vedení ČSSD chce změnit název strany, členové jsou proti

Jan Hamáček
Zdroj: ČTK
Téma:

ČSSD, tedy Česká strana sociálně demokratická, by se mohla po 140 letech své existence výrazněji přejmenovat. Nově by to mohla být zkráceně pouze Sociální demokracie se zkratkou SD.

A už je to i na papíře - o změně názvu se píše v návrhu nových stanov strany, které přijdou na přetřes na nadcházejícím sjezdu na začátku března. Informuje o tom páteční Právo.

 

Řada sociálních demokratů přitom podle deníku nejspíš o navrhované změně názvu vůbec neví - dokument totiž sice dostaly krajské organizace, ty ale nemají povinnost jej rozeslat řadovým členům a mohou vše nechat ležet v šuplíku.

 

"Je to opovrhování i ztráta pokory vůči 140leté historii strany a všem těm, kteří budovali její čest a slávu,“ zlobí se jeden z významných sociálních demokratů. Podobný názor mají i jiní straníci, které Právo oslovilo.

 

 

Někteří sociální demokraté navíc připomínají, že nová zkratka SD je stejná jako ta, kterou používala nacistická zpravodajská služba Sicherheitsdienst, v jejímž čele stál mimo jiné i pozdější říšský protektor Reinhard Heydrich.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz