Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 1. 2019
Krmila ho

Vědkyni sežral krokodýl! Překonal 2metrovou zeď a stáhl ji do vody

Ženu zabil krokodýl
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Vědkyni zabil krokodýl

Obrovský krokodýl ve výzkumném zařízení v Indonésii spolkl vědkyni, která ho krmila. Podle svědků překonal dvoumetrovou betonovou zeď a stáhl ošetřovatelku do vody.

Tragédie se stala v pátek ráno v zahradě u výzkumné laboratoře na Severním Sulawesi. 44letá Deasy Tuwoová krmila pětimetrového krokodýla jménem Merry kousky masa. Plaz se zřejmě natáhl přes betonovou stěnu a Deasy odnesl do vody, píše portál Daily Mirror.

 

Další zaměstnanci na vše přišli o několik minut později, kdy ve vodě zpozorovali předmět zvláštního tvaru. Snažili se ještě Deasy zachránit, z jejího těla už ale zbývalo jen torso. Krokodýl s ostatky v tlamě ležel vedle nádrže.

 

Ani pozůstatků se ale krokodýl nechtěl vzdát. Pokaždé, když se k němu ošetřovatelé přiblížili, prudce trhnul tělem směrem k nim. Zaměstnancům se nakonec podařilo Merryho spoutat a odvézt na testy, které potvrdily, že Deasy sežral.

 

 

"Deasy laboratoř vedla. Byla tichá. Jsme pořád zmatení, jak se to všechno mohlo stát. Krokodýl normálně žere kuřata, tuňáka a další maso. Všechno musí být čerstvé, nemá rád rozmrazené maso nebo živočichy, kteří zemřeli před několika dny," uvedl kolega.

 

Merry byl podle něj agresivní, dříve zabil a roztrhal jiného krokodýla, se kterým se dělil o nádrž. Podle policie, která případ vyšetřuje, patřil japonskému podnikateli, který také financoval výzkum. Majitele policisté stále hledají.

TN.cz
Reklama