Předpověď počasí

Vedra spláchne déšť, hrozí i bouřky. O víkendu se vyjasní a přijdou tropy

Tropy vystřídají bouřky
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 2. 7. 2020
Téma:

Konec pracovního týdne bude deštivý, o víkendu se ale můžeme znovu těšit na teplé a slunečné počasí. Teploty by mohly vystoupat až k tropickým 30 stupňům.

"Zvlněná studená fronta bude ve čtvrtek zvolna postupovat přes naše území k východu, za ní se k nám v pátek od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu a bude ovlivňovat počasí u nás i o víkendu," informovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Nejdříve se mírně ochladí a bude pršet, ojediněle se mohou objevit bouřky. O víkendu budou ale teploty znovu stoupat, mohou dosáhnout až 30 stupňů. V pondělí ale přes Česko přejde studená fronta, která znovu způsobí ochlazení. Ani to ale dlouho nevydrží.

 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo. Zpočátku jen místy, postupně ale na většině území začne pršet, případně se objeví přeháňky nebo bouřky. Večer má od západu srážek ubývat. Teploty vystoupají na 22 až 26 °C, na východě až 29 °C a na horách kolem 18 °C.


Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

Také v pátek zůstane obloha zatažená a místy se vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle i bouřky. Na severovýchodě by mělo pršet vydatněji. Odpoledne a večer bude oblačnosti ubývat. Noční teploty klesnou na 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Denní vyšplhají na 21 až 25 °C.

 

 

V sobotu se nebe vyjasní, odpoledne se ale mohou ojediněle objevit přeháňky. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, přes den 23 až 27 °C.

 

I na neděli předpověď počítá s jasnou až polojasnou oblohou. Přechodně se ale může zatáhnout a vyskytnout přeháňky, ale znovu jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, nejvyšší denní 25 až 29 °C.

Související témata:
TN.cz