rekordní teploty

Vedra v Británii mají oběti. Je mezi nimi i dvojník Harryho Pottera

Horké počasí v Británii
Zdroj: Profimedia, psni.police.uk
Extrémní vedra si ve Velké Británii vyžádaly i několik obětí. Jednou z nich je i třináctiletý Ir
Monika Bílková
Monika Bílková
21.7. 2021 22:10
Téma:

Velká Británie zažívá od konce minulého týdne masivní vlny veder. Kvůli vysokým teplotám se nejenom začaly roztékat některé silnice, ale vyhaslo i několik životů. Mezi oběťmi jsou také děti.

Extrémní vedra posledních pár dní sužují Velkou Británii. Zatímco v některých zemích jsou teploty přes 30° C v létě zcela běžné, Britové na ně vůbec nejsou zvyklí. To dokazují i tamní silnice, které se začaly roztékat například v hrabství Somerset.

 

 

U silnic ale problémy podle britských deníků The Sun a Mirror neskončily. Minulý víkend byl ve Velké Británii horký a bohužel i velmi tragický. Spousta lidí totiž pro osvěžení zamířila k vodě, což se ale stalo osudným celkem 11 lidem. Všichni se utopili při plavání. Mezi mrtvými jsou lidé různých věkových skupin, včetně chlapců ve věku 13 a 15 let.

 

Příběh mladšího z nich, třináctiletého Jaye Moffetta ze Severního Irska, je v Británii hojně medializovaný. Jak totiž dokazují dostupné fotografie, nápadně se podobal filmovému čarodějovi Harrymu Potterovi.

 

 

Rekordní teploty v zemi padaly i ve středu, kdy opět přesáhly třicítku. Nejvíc, tedy 31,6 stupňů, naměřili v neděli v meteorologické stanici v londýnském Heathrow.

 

Britské předpovědi počasí ale varují, že lidé musí s vedry počítat také v srpnu. A to i přesto, že zemi v úterý zasáhly silné bouřky. Během nich například ve městě Leicestershire padaly kroupy o velikosti golfových míčků.

 


"Teploty se i nadále budou držet kolem 30° C, v některých odlehlejších místech v jižní Anglii očekáváme, že by mohly vystoupat až na 32 nebo dokonce 33° C. I v jindy chladnějších oblastech teploty přesáhnou 20 stuoňů. Vyloučit se nedají ani další bouřky," upozornil britský meteorolog Marco Petagna.

 

Ve Velké Británii jsou vysoké teploty:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz