Posunuté panely

Vedro poškodilo ranvej v Ostravě. Letadla musela přistát v Brně

Letiště Ostrava - 3
Zdroj: TV Nova
Téma:

Kvůli teplému počasí nemohla v Ostravě přistávat letadla. Vedro totiž roztáhlo betonové desky a ty na přistávací dráze vytvořily schody. Z bezpečnostních důvodů tak musely být všechny lety odkloněny. Po ochlazení dráhy mohla letadla přeletět do Ostravy.

Podle webu Zdopravy.cz muselo být letiště uzavřeno zhruba na dvě hodiny. Kvůli vysokým teplotám se roztáhly a posunuly betonové desky. Na dráze se tak objevily schody a pro letadla byla nepoužitelná.

 

Problémy přiznalo letiště na sociálních sítích. "Z provozních důvodů došlo na našem letišti v odpoledních hodinách ke krátkému omezení provozu a byla zkrácená vzletová a přistávací dráha. Všechna letadla přistála bezpečně, odkloněny byly pouze lety z Londýna a Monastiru. Letiště bude opět v plném provozu od 19:15," napsalo letiště po 19. hodině.

 

Před 14. hodinou se v Ostravě nepodařilo přistát airbusu mířícímu z Istanbulu. Letoun nad krajským městem zhruba 40 minut kroužil, pak pokračoval do Brna. V Ostravě nakonec přistál po 18. hodině.

 

 

Letištní hasiči dráhu zkrápěli vodou, aby se ochladila. Letadla nejprve mohla využívat pouze část dráhy. Ta v Ostravě měří tři a půl kilometru, letounům typu boeing 737 nebo airbus A320 přitom stačí i o kilometr kratší dráhy.

 

Problémy s dráhou nemá ostravské letiště poprvé. V plánu je kompletní rekonstrukce, k té ale dojde nejdříve v roce 2022.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz