Poslední rozloučení

Vejprty se rozloučily s oběťmi požáru. Dům zřejmě zapálili klienti sami

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 20:53
7.2. 2020 12:18
Téma:

Ve Vejprtech v pátek odpoledne proběhl pohřeb osmi mužů, kteří v půlce ledna zemřeli při tragickém požáru domova pro mentálně postižené. Místní radnice uspořádá společný pohřeb, s hromadným rozloučením souhlasili příbuzní.

Poslední rozloučení začalo ve 13 hodin na hřbitově ve Vejprtech. Během smuteční řeči radnice pustila krátké medailonky o životě každého ze zemřelých mužů. Podle vyšetřování se udusili ve spánku. Radnice obětem tragického požáru zajistila společný pohřeb.

 

"Hořelo v jedné místnosti, která fungovala jako společenská místnost. Od té se potom šířil kouř do dalších prostor objektu," připomněl průběh nehody Roman Vyskočil, ředitel HZS Ústeckého kraje.

 

Tragédii, která výrazně zasáhla do života příhraniční obce, dosud vyšetřuje policie. Kriminalisté podezírají trojici klientů domova pro postižené z toho, že zřejmě zapálili pohovku ve společenské místnosti. Všichni byli převezeni do psychiatrické léčebny.

 

 

"Ti klienti dneska de facto mohou všechno. Přinést si zapalovače, mohou si vzít sirky. Chodí ven bez kontroly. A my, náš personál, nemáme možnost tuto stránku uhlídat, někde je šacovat," uvedla Jitka Gavdunová, starostka Vejprt (ODS).

 

Technickou závadu policie vyloučila, případ vyšetřuje jako obecné ohrožení. Podle kriminalistů v budově nebyla téměř žádná protipožární opatření.

TN.cz