ROZSÁHLÁ INSPEKCE

ČOI vyslala dětské provokatéry. Alkohol dostali skoro všude

Alkohol
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 12. 2019
Téma:

Zoufalé výsledky přinesla kontrola České obchodní inspekce (ČOI), která se mimo jiné zaměřila na prodej alkoholu dětem. Ve dvou třetinách případů prodejci věk vůbec neřešili a nezletilí figuranti si bez problému nakoupili.

Na celkem 1698 kontrol vyrazili inspektoři ČOI ve třetím čtvrtletí letošního roku. Porušení předpisů zjistili ve více než polovině případů. Část kontrol se zaměřila na prodej alkoholu dětem.

Anketa

Měli jste problém si jako nezletilí sehnat alkohol?

Hlasovalo 474 lidí.

"V rámci kontrolní akce byly k 189 kontrolám přizvány osoby mladší 18 let. Ve 132 případech prodejci porušili zákaz prodeje a podávání alkoholického nápoje," uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.


Inspektoři dále kontrolovali nabídku, prodej a skladování alkoholických nápojů a tabákových výrobků, a to i ve spolupráci s policií, hasiči, celníky, hygieniky, strážníky, městskými úřady a živnostenskými úřady, pomohli také kolegové z České inspekce životního prostředí. U každého druhého kontrolovaného se objevil nějaký problém.

 

 


Nejlépe při kontrolách dopadli prodejci v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, nejhůře naopak v Ústeckém a Libereckém. Podrobnosti najdete v tabulce:


"Česká obchodní inspekce uložila ve celkem 764 pokut v hodnotě 4 211 000 korun. Pro porušení povinností stanovených zvláštními předpisy byl v rámci kontrolní akce uložen zákaz prodeje na 2 571 kusů výrobků v celkové hodnotě 124 649,70 korun a zákaz používání na 85 kusů neověřených měřidel," doplnil Fröhlich.
 

TN.cz