Předpověď počasí

Velikonoce budou teplé a slunečné. Pak se ochladí a může i sněžit!

Slunečné počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 9. 4. 2020
Téma:

Slunečné a hřejivé počasí z posledních dní vydrží v Česku i o víkendu. Nejtepleji by mělo být ve čtvrtek a v neděli, kdy budou teploty šplhat přes 20 stupňů. V příštím týdnu se ochladí a především na východě může dokonce padat sníh.

Venku to vypadá na pořádně teplé jaro, zimní kabáty a šály ale ještě neuklízejte. Budou nejspíš potřeba v příštím týdnu, na který meteorologové předpovídají ochlazení. Noční teploty budou klesat hlouběji pod nulu a může i sněžit. O víkendu si ale ještě užijeme sluníčka.

 

"V následujících dnech se bude přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše. Během Velikonočního pondělí přejde přes naše území k jihovýchodu studená fronta a za ní k nám přechodně pronikne studený vzduch od severu," vysvětlili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Ve čtvrtek bude jasno, během dne se ale zatáhne a mohou se ojediněle objevit přeháňky. Teploty vystoupají na 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C.

 

Na pátek předpověď počítá s oblačností, zpočátku se mohou ojediněle znovu vyskytnout přeháňky a mírně se ochladí. V noci teploty klesnou na 8 až 4 °C, na severu a severovýchodě až 2 °C. Během dne se budou pohybovat mezi 15 až 19 °C, na severu a severovýchodě kolem 14 °C.

 

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

V sobotu bude polojasno, noční teploty dosáhnou 4 až 0 °C a místy především zahrádkáře potrápí přízemní mrazíky. Přes den teploměr ukáže 16 až 20 °C, na severu a severovýchodě znovu méně - kolem 15 °C.

 

Neděle bude jasná až polojasná, od západu bude ale postupně oblačnosti přibývat a večer se na západě mohou objevit přeháňky. Teploty v noci zůstanou nad nulou, během dne se vyšplhají na 18 až 22 °C.

 

 

Pondělí má být podle výhledu počasí ještě poměrně teplé, i když slunečné už nebude. Postupně bude pršet na většině území, ojediněle se vyskytnou i bouřky. Zpočátku v polohách nad 1000 metrů, později i nad 400 metrů mohou být srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, nejvyšší denní 14 až 18 °C, na jihovýchodě až 21 °C.

 

"Během noci z pondělí na úterý se může sněžení dostat i do nižších nadmořských výšek. Sníh ale bude hned odtávat," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Také vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka počítá se sněhovými přeháňkami, především na východě. Noční teploty mohou klesnout až na -4 °C, přes den se nejdříve budou pohybovat mezi 8 až 12 °C, postupně 15 až 19 °C.

TN.cz