Šíření poplašné zprávy

Velká lež: Sexuální útoky uprchlíků ve Frankfurtu byly vymyšlené

Německá policie
Zdroj: Profimedia
Německá policie - ilustrační foto

Německá policie v úterý oznámila, že vyšetřování údajných silvestrovských útoků imigrantů ve Frankfurtu nad Mohanem ukázalo, že si údajné oběti vše vymyslely. Podle původních svědectví měla skupina přibližně 50 Arabů páchat výtržnosti v restauraci a sexuálně napadat ženy.

Policisté si už mnuli ruce, jak po předloňských hromadných sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem dokázali tentokrát udržet pořádek, pak se ale v celostátním bulvárním deníku Bild objevil článek, ve kterém známý šéfkuchař Jan Mai tvrdil, že padesátka Arabů řádila na Silvestra v jeho restauraci, napadala ženy a kradla hostům bundy. Že byla sexuálně napadena davem přistěhovalců, tvrdila také sedmadvacetiletá žena.

 

Jak se ale ukázalo, oba si zřejmě historku vymysleli. Policie v úterý potvrdila, že po prošetření celého případu to vypadá, že k žádným útokům nikdy nedošlo.

 

"Výslechy údajných svědků, hostů a zaměstnanců restaurace přinesly velké pochybnosti, že se případ stal tak, jak byl v médiích prezentován. Jedna z údajných obětí v tu dobu ani ve Frankfurtu nebyla!" citoval policejní vyšetřovatele web The Local.

 

 

"Žádný dav uprchlíků na ulici Fressgass na Silvestra sexuálně motivovaný útok nespáchal. Ta obvinění se nezakládají na pravdě," uvedli policisté. Žena přitom deníku Bild tvrdila, že muži "sahali pod její sukni, mezi nohy, na prsa, prostě všude".

 

Prokuratura teď prověřuje, jestli se šéfkuchař Jan Mai a údajně napadená žena nedopustili trestného činu. Deník Bild, který se zprávou o napadení ve Frankfurtu přišel, se už omluvil.

 

"Omlouváme se za naši práci. Brzy vás budu informovat, jaké důsledky z toho Bild vyvodí," napsal na twitter šéfredaktor on-line edice známého německého bulvárního magazínu Julian Reichelt.
 

vbo TN.cz