připravenost

Velká ostuda: Němci hlídají trhy se samopaly, ale bez zásobníků

Vánoční trhy v Německu hlídají policisté se samopaly
Zdroj: Profimedia
Téma:

Německá policie výrazně posílila bezpečnost na většině veřejných míst, kde se koncentruje větší množství lidí. Stejně je tomu i v Kolíně nad Rýnem, kde náměstí hlídají strážníci vyzbrojení dlouhými puškami. Dvě policistky ale neměly nabito. Kromě množství vtipů se na sociální síti okamžitě strhla diskuze, jestli stihnou strážníci včas reagovat na hrozbu.

Vyděšení lidé upozornili na to, že dvě policistky hlídající náměstí v Kolíně nad Rýnem mají sice dlouhé zbraně, nicméně v nich nemají zásobníky. Na sociálních sítích se okamžitě strhla diskuze.

 

K nedostatku se ve čtvrtek odpoledne vyjádřila i policie. Policistky nedodržely nařízený postup a nebyly připraveny k ochraně vánočních trhů, i když měly zásobníky u sebe.

 

 

"Existuje jednoznačný postup, jak mají být zbraně připraveny při nošení poblíž vstupu na vánoční trhy," vysvětlil portálu Bild velitel kolínské policie Michael Temme. Podle vyjádření musí být zásobník ve zbrani, jinak není možná dostatečně rychlá reakce.

 

 

"Ráno jsem rozhodl, že policistky, jejich nadřízení i místní velitel se účastní objasňující rozmluvy," doplnil Temme. "Jedná se o ojedinělý případ. Moji zaměstnanci jsou si vědomi toho, že pouze s připraveným kulometem jsou schopni reagovat dostatečně rychle, aby mohli v případě nouze okamžitě chránit obyvatele," dokončil Temme.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

POLICIE TERČEM POSMĚCHU: Jejich přáním k MDŽ se baví celý internet

Související témata:
klma TN.cz