Červenec a srpen

Velká předpověď pro Chorvatsko den po dni. Takhle u Jadranu bude!

Počasí v Chorvatsku
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
26.6. 2020 5:55
Téma:

Letní prázdniny jsou tu už za pár dní. A i když to ještě nedávno vypadalo, že je kvůli pandemii povinně strávíme v Česku, nyní je jasné, že třeba oblíbené Chorvatsko je na dosah a bez problémů dostupné. Ale jaké tam bude počasí?

Dobrou zprávou je, že podle dlouhodobého výhledu portálu Accuweather to vypadá, že malá doba ledová k Jadranu toto léto opravdu nedorazí.

 

Právě naopak - meteorologické modely ukazují, že v oblíbené dovolenkové destinaci Čechů bude v červenci i srpnu většinou vymetená obloha, spousta sluníčka a teploty kolem tropické třicítky.

 

Ale neplatí to bez výjimky. Podle předpovědi totiž o letních prázdninách budou i u Jadranu dny, kdy se v lepším případě sluníčko jen schová za mraky, v tom horším budou mraky nacucané vodou a objeví se bouřky.

 

Počasí v Chorvatsku v červenci:

 

 

Z tohoto úhlu pohledu jsou nejproblematičtější tři období - úplný konec července a polovina a konec srpna, kdy by mělo podle předpovědi bouřit pár dní po sobě.

 

Počasí v Chorvatsku v srpnu:

 

 

Redakce TN.cz vybrala jako místo letní předpovědi Split, jelikož město leží přibližně "uprostřed" pobřeží a tedy mezi rozpětím míst, na která Češi při cestách do Chorvatska míří.

 

Jak to v Chorvatsku vypadá, zjišťoval i reportér TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz