kauza s radary

Velká razie ve Varnsdorfu! Policie zasahovala u starosty i na radnici

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 13:22
3.10. 2019 12:56
Téma:

Ve Varnsdorfu na severu Čech ve středu provedla policie velkou razii, zásahová jednotka tam obsadila budovu radnice. Prohlídky probíhaly i u starosty doma a také u majitele společnosti provozující tamní radary. Policie případ nechce blíže komentovat.

Razie začala v ve středu v sedm hodin ráno. Těžkooděnci obsadili tři místa. Radnici, dům starosty Stanislava Horáčka a také dům majitele soukromé společnosti, která pro město měří rychlost. Na zvláštní propojení těchto subjektů poukazovali obyvatelé Varnsdorfu od doby, kdy společnost začala na základě objednávky radnice provozovat čtyři radary ve městě.

 

"Tam se prostě odměňuje člověk, který nám ty radary pronajímá a tam dostává odměnu za každou pokutu 300 korun," vysvětlila Lenka Lanková, zastupitelka obce. 

 

Kriminalisté zabavovali počítače a dokumenty. Smlouvu na měření radary za nezákonnou označilo ministerstvo vnitra, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže i obyvatelé města.

 

 

Radary ve Varnsdorfu se staly předmětem i dvou útoků, které policie odděleně prošetřuje. Někdo je pomocí trhaviny odstřelil. "Ve tři hodiny ráno nás probudila velká rána. To byla prda, snad jako z tarasnice nebo pancéřovky," popsal Antonín Písař, obyvatel obce. Další útok přišel v půlce letošního března.

 

 

Související témata:
TN.cz