Legenda činohry

Velká ztráta nejen pro seriál Ulice! Zemřel herec Ladislav Dušek

Herec Ladislav Dušek
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
17.10. 2020 9:55
Téma:

Po vážné nemoci zemřel herec Ladislav Dušek, který byl legendou zejména liberecké činohry. V sobotu smutnou zprávu oznámili jeho kolegové z Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

"V hlubokém zármutku oznamujeme, že nás včera po vážné nemoci navždy opustil náš kolega a přítel Ladislav Dušek," zveřejnilo divadlo smutnou zprávu v sobotu ráno na sociálních sítích.

 

Ladislav Dušek se naposledy na jeviště postavil 28. září v roli arcibiskupa z Canterbury v derniéře inscenace Králova řeč. Za svůj život vystřídal více než 200 větších či menších rolí nejen v Divadle F. X. Šaldy.

 

"Kdybychom měli v kostce představit hereckou charakteristiku Ladislava Duška, mohla by znít třeba takto: spontánní talent, originalita, poctivost a nerozpačitý tah k úspěchu inscenace. Těžko si porevoluční činohru divadla F. X. Šaldy bez něj vůbec představit," popsali jeho herečtí kolegové.

 

Dušek se věnoval nejen divadlu, prosadil se i jako muzikálový herec, objevil se i v několika filmech a seriálech. Jedním z nich je i Ulice. "Odchod Ladislava Duška nás hodně zasáhl zvláště v této těžké době. Počítali jsme s ním i do budoucna, protože to byl báječný kolega, který mezi nás ihned zapadl. V Ulici na něj nikdy nezapomeneme, i když byl součástí našeho týmu jen krátce,“ reagovala na úmrtí představitele Vojtova dědy producentka seriálu Jana Maršíková.

 

Kromě herectví se angažoval také v politice, dvakrát se stal členem libereckého zastupitelstva.

 

 

Lidé vyjadřují rodině a pozůstalým soustrast, Ladislava Duška znali mnozí již od dětství. "Moc díky za tolik radosti a slz, které jste díky svému umění dovedl vzbudit v každém z nás. Všem nejbližším upřímnou soustrast," reagovala například Naomi A. na smutnou zprávu. Další se stále přidávají.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz