další osobnosti

Na oslavě v Teplicích byl i ředitel policie Husák, Hamáček zuří!

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 26. 1. 2021 12:24
25.1. 2021 21:36
Téma:

Oslavy narozenin bývalého poslance Petra Bendy v Teplicích, která se odehrála ze soboty na neděli a na níž účastníci porušovali vládní opatření, se podle zjištění Radiožurnálu účastnil i liberecký policejní ředitel Vladislav Husák. Na akci byli například i bývalý premiér Jiří Paroubek či šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, který složil poslanecký mandát.

V uzavřené provozovně a bez roušek vyfotili některé účastníky reportéři deníku Blesk. Oslava padesátin Petra Bendy v jeho teplickém hotelu nadzvedla řadu lidí i politiků. Podle zjištění Radiožurnálu se akce zúčastnil i ředitel policie Libereckého kraje Vladislav Husák.

 

Celou situaci již okomentoval ministr vnitra Jan Hamáček: "Pokud se plk. Husák účastnil akce v Teplicích, dopustil se tím porušení vládních nařízení. Očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident, jako jeho přímý nadřízený, urychleně kázeňsky vyřeší."

 

Policejní prezident Jan Švejdar uvedl, že již nechal situaci prošetřit odborem vnitřní kontroly Policejního prezidia. "Plk. Husákovi jsem již sdělil, že jeho jednání považuji za zcela nepřijatelné a neomluvitelné. Vyzval jsem ho, aby přijal osobní odpovědnost," zveřejnil Švejdar na twitteru.

 

Plukovníka Vladislava Husáka redakce TN.cz požádala o vyjádření. Na jeho odpověď čekáme.

 

Podobně jako Švejdar smýšlí i premiér Andrej Babiš, který se k akci vyjádřil již dříve. "Je to nepřijatelné papalášství a hlavně porušení vládních nařízení. Pánové si z nich udělali trhací kalendář. Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky," uvedl na sociálních sítích.

 

 

Na oslavě byl i poslanec za ANO Milan Hnilička, který složil mandát. "Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí," reagoval Hnilička.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz