Královská rodina

Velké trápení kvůli Harrymu a Meghan! Královna se bojí nejhoršího

Meghan a Harry
Zdroj: Profimedia
Královna se na Meghan a Harryho stále zlobí
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
13.1. 2021 11:39
Téma:

Nervozita v královské rodině podle zdrojů z Buckinghamského paláce stoupá. Blíží se totiž rok od odchodu prince Harryho a vévodkyně Meghan. Dvojice uzavřela s příbuznými dohodu, že období mimo vladařské prostředí po 12 měsících společně zhodnotí a domluví se na dalších podmínkách. A právě toho se prý královna Alžběta II. obává.

Meghan a Harry by měli přicestovat do Británie na schůzku s královnou Alžbětou a princem Charlesem v březnu. Řešit se budou pravidla, kterými se řídí od loňského odchodu z královské rodiny, a jejich případné úpravy.

 

Jednání o dalším postupu totiž bylo jednou z podmínek, pod kterými Alžběta souhlasila s propuštěním svého vnuka a jeho manželky ze služeb šlechtického dvora. Informoval o tom britský portál express.co.uk.

 

Z očekávaného příjezdu dvojice, která se usadila v americké Kalifornii, panují obavy. "Není pochyb, že na osobní, příbuzenské úrovni všichni včetně královny Harryho, Meghan a možná i Archie rádi uvidí," prohlásila expertka na vztahy v královské rodině Daniela Elser.

 

 

"Nicméně na té oficiální to tak jednoduché není. Jejich případný návrat a snaha opět ovlivňovat dění v královské rodině by ale mohly být vážným problémem," doplnila.

 

Pozice Harryho a Meghan v královské hiearchii totiž nemohla zůstat prázdná. Podle protokolu ji obsadil nejmladší syn královny princ Edward a jeho manželka hraběnka Sophie. Potenciálního "boje o moc" mezi nimi a kalifornským párem dělá Alžbětě podle zdrojů z paláce vrásky na čele nejvíc.

 

Není vyloučeno, že se Meghan s Harrym v Británii zdrží. Královna má totiž v dubnu narozeniny a s jejich účastí se počítá. Vracet se na pár týdnů do Ameriky by se jim tak nemuselo chtít. 

 

Královna Alžběta oslavila 73. výročí svatby s princem Philipem. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz