legenda se vrací

A je to: Nokia ukázala očekávaný model 3310! FOTO UVNITŘ

Nokia novinky
Zdroj: Nokia
Téma:

Legendární Nokia se vrací! Dnes v Barceloně slavnostně představila tři nové smartphony. Ale především se celý svět třese na návrat legendárního telefonu Nokia 3310. I ten chce firma znovu vyrábět, ale už více modernizovaný.

Finská značka v posledních letech z mobilního trhu prakticky zmizela, když svou mobilní divizi prodala americkému Microsoftu. Značku nesměla pro chytré telefony používat až do roku 2016. Pro obyčejné telefony ji navíc vlastnil Microsoft. Ten ale Nokii odprodal v roce 2016.


Teď firmu vlastní finská společnost HMD Global, která od původní finské společnosti získala také právo používat značku Nokia u chytrých telefonů. Přístroje bude vyrábět tchajwanská společnost Foxconn.

 

 

Nové řady telefonů předtavila Nokia na proslulém veletrhu mobilních telefonů Mobile World Congress v Barceloně. Představila hned tři mobilní telefony s operačním systémem Android -  Nokii 3, 5 a 6.

 

 

Nokia prý bude používat co nejčistší verzi Androidu. Zakládat si bude hlavně na kvalitě a myslet bude i na to, že smartphony mají sloužit ke každodennímu použití. Základem bude rychlost, bezpečnost a aktuálnost.

 

Velmi úspěšným a prvním představeným modelem je Nokia 6, která se začíná prodávat celosvětově. Jen v Číně přišlo přes milion předregistrací. Má mít extra odolný displej a velkou konfigurační paměť. Jde údajně o jeden z nejkvalitnějších produktů.

 

Neméně zajímavá je Nokia 5, která se bude prodávat hned ve čtyřech barevných provedeních. Inovativní novinka vás vyjde na 189 euro. Levnější variantou je pak Nokia 3, jakýsi "velký bratr" předchozích modelů, který vás vyjde na 139 euro. Nokia si zakládá hlavně na hladkém designu a HD displeji.

 

Nejvíc se čekalo ale na to, jak bude vypadat obnovená verze modelu 3310. Ačkoliv je zaoblenější a má větší displej než původní verze, hada i klasické vyzvánění tam najdete!
 

Velký potenciál vidí Nokia také v nové mobilní aplikaci, jejíž příslušenství se bude zaměřovat na zdraví. Už v létě chce Nokia prodávat chytré hodinky nebo třeba domácí váhu.

 

Anketa

Koupili byste si vylepšený model staré Nokie 3310?

Hlasovalo 8608 lidí.

 

Nová 3310 bude mít uzavřený systém, jednoduché ovládání, tlačítkovou klávesnici a stejně jako její legendární předchůdkyně by i nová verze měla vynikat skvělou výdrží baterie a pořádnou odolností. Potěší i cenovka. Informace o nových modelech přinesl americký web venturebeat.com a podle něj by se model 3310 měl prodávat za 59 euro, tedy v přepočtu za 1 600 korun.

 

 

Vlajkový model Nokia 6 se už prodává na čínském trhu. Vyznačuje se 5,5 palcovým displejem, procesorem Snapdragon 430, 4 GB RAM a 16 megapixelovým fotoaparátem. Modely Nokia 5 a Nokia 3 budou odlehčenými verzemi. Špičkový model by se měl prodávat za necelých 7 tisíc, prostřední pak za 5,5 tisíce a nejlevnější za 4 tisíce korun.

tn.cz / gar