Výjezd HZS

Halu na Náchodsku zachvátil velký požár. Škoda přesáhne 100 milionů

Lucie Staničková
Lucie Staničková
6.5. 2020 7:15
Téma:

Po 35 hodinách se hasičům podařilo definitivně uhasit požár haly v Polici nad Metují. Požár způsobil škodu asi za 100 milionů korun, jeho příčiny se vyšetřují.

Od brzkého středečního rána likvidovali královehradečtí hasiči rozsáhlý požár v areálu haly jedné firmy v Polici nad Metují. Na místě zasahovalo 12 jednotek hasičů.

 

"Zasažená je plocha asi 500 metrů čtverečních. Škoda přesáhne podle prvních odhadů 100 milionů korun,“ informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Požár byl ohlášený kolem půl třetí ráno a dlouhé hodiny se jim ho nedařilo dostat pod kontrolu, ani lokalizovat jeho ohnisko. "Snažíme se ochránit také okolní budovy, které v okolí požáru jsou," vysvětlila Götzová.

 

To se podařilo teprve po devíti hodinách zásahu, definitvní likvidaci ohlásil velitel až ve čtvrtek ve 13:30. "Vyšetřovatelé na místě ale nadále zůstávají," upřesnila Götzová.

 

Ve čtvrtek dopoledne zůstávaly na místě požáru už jen dvě jednotky hasičů, kteří rozebírali zborcené konstrukce haly a dohašovali zbylá ohniska. Přes noc na místo dohlížela dobrovolná jednotka hasičů z Police nad Metují.

 

Na místě pomáhala také výšková technika. Hašení zevnitř bylo komplikované hlavně kvůli propadajícím se stropům. Podle odhadů mělo hašení skončit ve středu ve večerních hodinách.  

 

Podle mluvčí zatím není jasná příčina požáru, upřesnila, co teď vyšetřovatele čeká. "Jejich hlavním úkolem je nyní důkladné zdokumentování požářiště, zajištění stop a odebrání vzorků pro další analýzy," vysvětlila Götzová. Požár se obešel bez zranění. 

 

Rozsáhlý požár haly v Polici nad Metují:

TN.cz